עמי מנדלבוים מזרונים

מזרן יוגה מקצועי - כיצד תבחרו מזרן נכון ליציבות ונוחות מרבית?

מזרן זוגי

הייתם מאמינים שאחד מכל ארבעה זוגות נשואים (25%) או מזוגות החיים יחד ישן במיטות נפרדות? אלה הן מסקנות מחקר שנערך על ידי National Sleep Foundation בשנת 2015. מחקר אחר של Toronto’s Ryerson University משנת 2013, מעלה כי מספרם של הזוגות הישנים בנפרד אף גבוה יותר ועומד על בין 30% ל-40%. לא ניכנס לכל הסיבות הזוגיות או הפסיכולוגיות שמובילות זוגות שלא לישון יחד, אלא נעסוק בסיבה הטכנית יותר להעדפה שלא לישון יחד – המזרון הזוגי. אז כדי להימנע מחדרים נפרדים – איך זוג צריך לבחור מזרון זוגי?
שנת לילה טובה הכרחית לתפקוד תקין. כל אחד מאיתנו זקוק לשינה לילה טובה שתסייע לנו לנוח מהיום שעבר עלינו ותטעין את המצברים שלנו ליום המחרת, אבל כאן מתחילה הדילמה: לכל אחד מאיתנו יש העדפות משלו בנוגע למזרון הנוח לו, האחד יעדיף מזרון רך ושוקע, השני – מזרון קשה ויציב, השלישי – מזרון המתאים את עצמו לקימורי הגוף. כאשר מדובר במיטת יחיד, אין בעיה, כל אחד יכול לקבל את המזרון הנוח לו, גם אם הוא אינו בהכרח זה הבריא ביותר עבורו. אבל כאשר בוחרים מזרון זוגי, לא רק הרצון והנוחות האישית "שלי" קובעת, אלא גם של בן/בת הזוג, שאף הם זקוקים לשנת לילה נוחה וממלאת מצברים.

כיצד בוחרים מזרון זוגי?

הנה כמה מהתכונות החשובות ביותר למזרון כזה:

רך או קשה – בניגוד לדעה הרווחת, קשיותו או רכותו של מזרון אינה מעידה על תרומתו לבריאות עמוד השדרה שלנו. הגורם הקובע הוא התמיכה שהוא מספק לגוף שלנו ובמיוחד לעמוד השדרה. לכן, בבחירת מזרון זוגי, יש לוודא כי המזרון מכיל תמיכה מרכזית, שתמנע את שקיעת המזרון דווקא באזורים שבהם נדרשת התמיכה יותר מכל.

אם או בלי קפיצים? – נשאלת השאלה האם לקנות מזרון זוגי ללא קפיצים מסוג ויסקו/לטקס או לרכוש מזרן זוגי עם קפיצים? יש לקחת בחשבון מצב רפואי של כל אחד מבני הזוג. במקרה שבו אחד או אחת מבני הזוג אלרגי לאבק לדוגמא, מומלץ לקנות מזרן ללא קפיצים מסוג לטקס ואז למזער את התקפות האלרגיה של בן הזוג שאלרגי. כך גם תוכלו להבטיח שנת לילה נינוחה ורגועה לשניכם.

גודל המזרון – קינג סייז או קווין סייז יכולים להיות עניין של העדפה וטעם אישי כאשר אתם רוכשים מיטה הכוללת בסיס ומזרון, אבל כאשר מדובר בהחלפת מזרון זוגי ולא ברכישת מיטה שלמה, גודל המזרון יוכתב לרוב על ידי הבסיס הקיים. בכל מקרה, יש לוודא כי המזרון גדול דיו ומאפשר לשני בני הזוג לנוע בנוחות במהלך שנת הלילה, מבלי להטריד ולהעיר האחד את השני. לזוגות שיש להם ילדים, יש גם לחשוב על האם הילדים עוד קטנים ונוהגים להגיע למיטת ההורים בלילות או לא. אין ספק שזה דבר שיכול להכריע את ההחלטה לקנות מזרן גדול ואז יש צורך גם להחליף את גודל ובסיס המיטה.

מזרון אחיד או מזרון זוגי משולב – כאן כבר מדובר בהעדפה אישית וכלכלית של בני הזוג. למשל, אם אחד מבני הזוג הינו רגיש יותר מהרגיל ועלול להתעורר מכל תנועה, מומלץ להשקיע ולרכוש מזרון זוגי מיוחד (למשל מזרון המכיל שתי ליבות נפרדות, אשר בולם הזעזועים ביניהן מונע את השפעת תנועתו בן זוג אחד על צדו השני של המזרון).

מנדלבוים עמי עוזרים לכם לבחור את המזרון הזוגי הבא שלכם

כדאי מאוד ש"תישנו" על זה לילה או שניים בטרם תחליטו, מאחר שההחלטה על המזרון הנכון עבורכם אינה עניין של מה בכך. היות ומומלץ להחליף מזרון לפחות אחת לשבע שנים, רצוי לרכוש מזרון איכותי וממקור מקצועי ומנוסה, שיסייע לכם גם בייעוץ בעת בחירת המזרון. כך מובטח לכם שגם אם תיתקלו בבעיה כלשהי, תוכלו לשוב ולקבל שירות שיבטיח לכם שנת לילה נוחה וטובה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6811180
דילוג לתוכן