עמי מנדלבוים מזרונים

מזרון התעמלות

מהם מזרוני התעמלות? מזרוני התעמלות הם שטיחי רצפה המספקים משטח בטיחותי למניעת פגיעות אצל מתעמלים, העוסקים בהתעמלות קרקע, אומנויות לחימה, היאבקות וענפי ספורט אחרים. המזרונים מרפדים את הנחיתות וסופגים את הפגיעה, כדי להגן על המפרקים של המתאמנים וכדי לוודא שהם מתאמנים בבטחה.

מזרון התעמלות מגיע במגוון רחב של סוגים, בהתאם לענף ההתעמלות לו הוא משמש. למשל, מזרונים דקים להתעמלות משמשים לענפים בהם אין סכנה לנפילה מגובה רב, בעוד בענפים יותר מאתגרים, כגון התעמלות מכשירים וקרקע, נהוג להיעזר במזרנים יותר עבים, הממולאים בחומרים בצפיפות גבוהה, אשר מסוגלים להגן על המתעמלים מפני פגיעה.
מזרון התעמלות קרקע

ממה עשויים מזרוני התעמלות?

מזרוני התעמלות עשויים בדרך כלל מקצף פוליאתילן צולב סופג פגיעות המכוסה במעטפת ויניל עמידה. הם נועדו להיות קלים לניקוי וחיטוי, ולא ייקרעו או ייקבו בקלות, לא משנה כמה תנועה ייספגו. המזרון שיש בו השימוש הנרחב ביותר הוא מזרון התעמלות דק. מזרן מסוג זה מורכב משני רכיבים מרכזיים: ציפוי ומילוי. אף על פי שמבנה זה משותף לרוב המכריע של המזרונים, גם כאן יש מגוון שיקולים המבדילים בין המזרונים השונים. למרות שלעין הלא מלומדת, כל המזרונים הדקים נראים אותו הדבר, אין זה המצב וישנה חשיבות מרובה לאבחנה בין הסוגים השונים ולשימוש נכון בהם.

מזרון התעמלות ותפקידיו השונים

באופן כללי ביותר, מזרון התעמלות נועד לסייע למתעמלים מתחומים שונים ומהווה מעין בסיס פיזי להתעמלות. הוא ממלא בד"כ אחד או יותר מן התפקידים הבאים:

  • הגנה בסיסית – מטרתו העיקרית של מזרון הוא בראש ובראשונה להגן על גוף המתעמלים מפני רצפת החדר או האולם הקשים, תנאי שטח שונים (אם ההתעמלות נעשית בחוץ) ואף בידוד בסיסי בכל הנוגע לטמפרטורה.

  • למנוע חבלות – מלבד ההגנה הבסיסית, מזרון התעמלות נועד למנוע חבלות בגוף המתעמלים, בהתאם לסוג המזרון ותחום הפעילות הגופנית.

  • קיבוע – מטרת המזרון, הקשורה לשני המאפיינים שהזכרנו לעיל, היא גם למנוע החלקה ו\או לקבע את המזרון במקום, כדי לשמור הן על בטיחות המתעמלים והן לסייע לאופי הפעילות (למשל כאשר קיימת קבוצת מתעמלים באולם אחד, וכד').

1-3/8 אינץ' – 2-1/2 אינץ' – זהו טווח העובי האידיאלי עבור מחצלות ומזרני התעמלות. מחצלות בגודל זה טובות לשימוש רב תכליתי.

8 אינץ' – 12 אינץ' – מזרוני נחיתה או התרסקות הם בדרך כלל עבים במיוחד כדי להבטיח שהמתעמל המקצועי נופל בבטחה.

14 אינץ' – 16 אינץ' – מזרוני שיפוע, כלומר מחצלות יכולות להגיע לגובה של עד 16 אינץ' בנקודה הגבוהה ביותר. מחצלות אלו עוסקות פחות בספיגת הפגיעה ויותר בתמיכה במתחילים כשהם לומדים את היסודות.

מחצלות טריז – הידוע גם בשם מחצלות בשיפוע, מחצלות אלו הן כלי נהדר ללמד תרגילים בסיסיים, מסלולים וקפיצי ידיים. מורים עשויים להשתמש בהם גם כעזרי נפילה, כמשטחי התרסקות או מחצלות נחיתה.

מזרון קורות שיווי משקל – אלו מורמות רק כמה סנטימטרים מהקרקע ומאפשרות למתעמלים מתחילים להתאמן ללא חשש מנפילה. הם עשויים מליבת קצף עמידה עם כיסוי ויניל מגן. הם מתקפלים לשניים להובלה קלה.

שימושים

מחצלות מתקפלות – מחצלות מתקפלות כוללות לוחות מכוסי ויניל המתקפלים לאחסון נוח. מחצלות פאנל אלו הן אחת האפשרויות הפופולריות ביותר עבור מחצלות התעמלות מכיוון שהן כל כך קלות לאחסון ולהובלה. הם מזרני התרגול המושלמים להתעמלות.

מגלגלים מחצלות – גם מחצלות התעמלות מתגלגלות קלות להובלה ואחסון מכיוון שניתן לגלגל אותם כמו מזרן יוגה כאשר אינם בשימוש.

מחצלות נחיתה – מחצלות הנחיתה מיועדות לספיגת הפגיעה האולטימטיבית. הם אידיאליים עבור התעמלות מתקדמת ואומנויות לחימה. הידועים גם בשם מחצלות התרסקות, מחצלות אלו נוטות להיות עבות יותר, וכוללות דפנות רשת המאפשרות לאוויר לברוח בעת הפגיעה, מה שמעניק למתעמל נחיתה רכה עוד יותר.

מחצלות לתחרות – מחצלות תחרות נועדו לכסות שטח גדול , ייתכן שיש להם משטחי שטיח או ויניל, תלוי בספורט. הם מתאימים לאולמות כושר או מרכזי כנסים . מחצלות לתחרות מתגלגלות מגיעות לרוב במגוון צבעים הניתנים להתאמה אישית כדי להתאים לצבעים של בית הספר או הקבוצה.

מזרון התעמלות דק - סוגים

הסוגים הנפוצים של מזרני התעמלות הם מזרנים דקים עם מילוי ספוג בצפיפות נמוכה, עם ציפוי בד נושם ונעים ומזרנים עם מילוי בדחיסות גבוהה עם חומרים כגון ריבון דחוס ועם ציפוי פלסטי עמיד. מזרנים מן הסוג הראשון מתאימים להתעמלות מסוג "לו אימפקט" (Low Impact), כגון יוגה, פילאטיס ותרגילי פיטנס, כגון תרגילי בטן, שכיבות שמיכה וכו'.

המילוי שלהם מיועד בעיקר לנוחות ולבידוד מן הקור של הרצפה והציפוי שלהם נועד להיות נעים יותר למגע בשהות ממושכת. מזרנים מן הסוג השני מתאימים יותר לענפי התעמלות מסוג "היי אימפקט" (High Impact), כגון אמנויות לחימה, התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים. מזרונים ובטיחות אף על פי שמזרנים דקים בדחיסות גבוהה יכולים לשמש להתעמלות מסוג לואו אימפקט (גם אם הם פחות נוחים לשם כך), אסור בתכלית האיסור להשתמש במזרנים דקים בדחיסות נמוכה להתעמלות מסוג היי אימפקט.

ראשית, הם אינם מסוגלים להגן על המתאמנים מפני זעזוע בעת נפילה ושנית, הציפוי שלהם חלק ונוטה להחליק, ולכן מהווה מתכון כמעט בטוח לתאונות אימון ולפציעות.

מתעניינים במזרון התעמלות קרקע? דברו איתנו ונשמח להתאים לכם את המזרן המושלם!
073-7584385

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6811180
דילוג לתוכן